Fidye Ddos

Fidye DDoS Nedir ?

Bu alandakisaldırılardan en tehlikeli olanıdır fidye ddos. Bu ddos saldırısı itinayla planlanır. Genellikle kurbanları bu saldırı karşısında çok büyük zarar görebilecek kurum ve kuruluşlardan oluşmaktadır. Fidye DDos kullanıcıya bir mesaj gönderir. Mesajın içerği kurbanın ona 5- ila 200 dolar arasında bir ödeme yapması aksi taktirde sistemlerinin saldırıya uğrayacağını belirtir. bu süreçte ise ufaktan saldırılar olur ki kişi veya kurum bu duruma inanır bir halde olsun.

Yukarıda adı geçenlerden farklı olarak başka bir yöntem de var: siber suçlular çok hızlı bir şekilde gelir elde etmeyi umuyorlar ve siber suçlular, DDoS saldırısı tehditleriyle fidye mesajları göndererek, bunlarla ilgili ayrıntıları dikkate almayan çok sayıda şirketle iletişim kuruyorlar. şirketlerin faaliyetleri. Çoğu durumda, gösteri amaçlı bir saldırı başlatmazlar. Fidyeyi ödemek, bir şirket için belirli bir itibar yaratacak ve diğer siber suç gruplarının daha fazla saldırıya neden olacaktı.

Bu grupların şu anda iyi koordine edilmiş hacker profesyonel ekipleri tarafından değil, sadece bir “gösteri amaçlı saldırı” için araçlara sahip DDoS saldırısı başlatma becerisine sahip olmayan yeni başlayanlar tarafından daha fazla temsil edildiği unutulmamalıdır. Bu düzene kurban giden şirketler, bir nedenden ötürü, hizmetlerini güvence altına almak için hiçbir kaynağa sahip olmayan, ancak fidyeyi ödemek için mevcut fonlarla ayrılabilecek olan şirketlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir